Zelenszkij figyelmeztetett Oroszországra: a reakció drámai és súlyos következményekkel jár.
Újra szabad szívvel vághat bele az élet kalandjaiba a világ egyik legvonzóbb focistájaként ismert Alisha Lehmann!
Az ukrán elnök továbbra is ragaszkodik ahhoz a 30 napos tűzszünethez, amelyet az Egyesült Államok javasolt, azonban az orosz elnök határozottan elvetette ezt az ajánlatot. Az orosz oldalról május 9. körüli tűzszüneti javaslatot Zelenszkij elutasítja, mivel véleménye szerint ilyen rövid idő alatt nem lehetséges érdemi tárgyalásokat folytatni. Szerinte a tűzszünetnek valódi értelme csak akkor van, ha az elősegíti a háború befejezését. A brit Telegraph cikkében összefoglalja a korábbi tűzszüneti kísérletek sorozatos kudarcát, kezdve Vlagyimir Putyin részleges tűzszünetével, amely ugyanakkor a tengeri műveletekre is kiterjedt, és amelyet a felek elfogadtak, de aztán kölcsönösen vádolták egymást a megszegésével. Ezt követően Putyin húsvéti tűzszüneti javaslata is elhangzott, amelyet Ukrajna elfogadott, de két nappal később Zelenszkij kijelentette, hogy az orosz csapatok nem tartották be a megállapodást a frontvonalon.
Zelenszkij burkolt fenyegetése előtt Kirilo Budanov, Ukrajna hírszerzési vezetője is figyelmeztette a közvéleményt. Megjegyezte, hogy azok, akik a Vörös térre terveznek kilátogatni, érdemes, ha "füldugót hoznak magukkal".
Zelenszkij nyilatkozata után a felek között verbális összecsapás vette kezdetét. Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője határozottan elutasította az ukrán elnök "közvetlen fenyegetését". Ezt követően Dmitrij Medvegyev, volt kormányfő és jelenlegi orosz nemzetbiztonsági tanács alelnökeként, szélsőséges hangnemben reagált: "A borostás zöld szemétláda kijelentette, hogy elutasítja Putyin háromnapos tűzszünetre vonatkozó javaslatát, és azt is megjegyezte, hogy nem tudja biztosítani a világ vezetőinek biztonságát Moszkvában. Kinek kellenek az ő ígéretei? (...) Ez a nyomorult jól tudja, hogy a győzelem napján, egy esetleges provokáció során, senki nem garantálja, hogy Kijev túléli május 10-ét."
Moszkvában május 9-én a Vörös téren ünnepélyes katonai felvonulást tartanak a „Győzelem napja” alkalmából. Ez az esemény a Szovjetunió 1941-es német inváziójától kezdődően a náci Németország 1945-ös kapitulációjáig tartó Nagy Honvédő Háború végét szimbolizálja az orosz történetírás szerint. Érdekesség, hogy az oroszok nem május 8-át, hanem május 9-ét tekintik a győzelem hivatalos napjának.