Légy óvatos! Ha a PIN-kódod megtalálható ezen a listán, akkor a pénzed biztonsága veszélybe kerülhet.


Melyik magyar település nem a Tisza mentén található? Íme 7 izgalmas földrajzi kérdés, ami sokak számára kihívást jelenthet!

Nem mindegy, hogy milyen PIN-kódot használ az ember. Érdemes elkerülni az olyan könnyen kitalálható számsorokat, mint például az 1234, az azonos számokból álló kódok, vagy a születési évek.

A PIN-kódok legfőbb alkalmazási területei közé tartoznak a bankkártyák és a mobiltelefonok, de ezek mellett számos más területen is gyakran előfordulnak. Mivel az embereknek rengeteg különböző jelszót és kódot kell megjegyezniük, sokan inkább olyan egyszerű és könnyen memorizálható számsorokat választanak, vagy pedig ugyanazt a kódot alkalmazzák különböző platformokon. Ez a megoldás azonban növelheti a biztonsági kockázatokat.

A Világgazdaság cikke alapján ez a helyzet komoly biztonsági kockázatot jelent. Amennyiben valaki elveszíti vagy ellopják a mobiltelefonját, egy külső személy könnyedén hozzáférhet a készülékhez, és ezzel együtt a benne tárolt érzékeny, személyes és pénzügyi információkhoz is. Különösen aggasztó a bankkártyák használata, hiszen ilyenkor akár pénzt is felvehetnek az adott számláról egy ATM-en keresztül, ami jelentős anyagi veszteséget okozhat.

Az Australian Broadcasting Corporation nemrégiben közzétett egy figyelemfelkeltő listát a legveszélyesebb PIN-kódokról, amelyet a HaveIBeenPwned.com adatai alapján állítottak össze. A rangsor éllovasa a közismert 1234 kód, amely sajnos sok felhasználó számára a könnyen megjegyezhető, de rendkívül gyenge biztonsági opciót jelenti. A honlapon már több mint 320 millió olyan jelszó és PIN-kód található, amelyhez korábban jogosulatlanul fértek hozzá, ahogy arról a CNBC is beszámolt. Érdemes tehát komolyan venni a biztonságunkat, és elkerülni az ilyen egyszerű megoldásokat!

Az 50 leggyakrabban feltört négyjegyű PIN-kód közül harminc kód 19-cel vagy 20-szal indul, ami könnyen utalhat születési évekhez. Ezek a kódok nem túl bonyolultak, különösen akkor, ha valaki nyilvánosan megosztja a születésnapját a közösségi médiában.

Az ismétlődő számjegyek, mint például az "1111" vagy a "0000", szintén komoly kockázatot rejtenek magukban.

Az elemzés szerint az 50 leggyakoribb négyjegyű PIN-kód a következő:

Ha a felsorolt PIN-kódok közül bármelyik azonos a sajátoddal, akkor javasolt, hogy sürgősen módosítsd azt.

Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság szakemberei azt javasolják, hogy az emberek lehetőleg legalább hatjegyű PIN-kódot használjanak, vagy a még nagyobb biztonság érdekében térjenek át a biometrikus azonosításra.

Related posts