Trump megfogalmazása szerint egy "teljes újrakezdés" várható az amerikai-kínai kapcsolatok terén, ami új lehetőségeket és kihívásokat egyaránt hozhat. A két ország közötti feszültségek és gazdasági rivalizálás közepette ez a megújulás különösen fontos leh

Az elnök meggyőződése, hogy jelentős fejlődés valósult meg a két nemzet viszonyában.
Donald Trump "teljes újrakezdésként" értékelte az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatokban bekövetkezett változást, miután Genfben elindultak a magas rangú amerikai és kínai tisztviselők közötti tárgyalások. Ezen megbeszélések fő célja a vámháború mérséklése, amelyet Trump által bevezetett vámintézkedések okoztak – számolt be róla a Guardian.
Az amerikai elnök kifejezte, hogy a megbeszélések "rendkívül sikeresek" voltak, hangsúlyozva, hogy azok "barátságos, ugyanakkor konstruktív szellemben zajlottak, és egy teljesen új kezdetet szimbolizáltak."
Nagyon jó találkozó volt ma Kínával, Svájcban. Sok mindenről esett szó, sok mindenben meg is egyeztünk. A teljes újrakezdés barátságos, de építő jellegű módon lett letárgyalva. Kína és az Egyesült Államok érdekében egyaránt azt szeretnénk, ha Kína megnyílna az amerikai üzleti élet előtt. ÓRIÁSI ELŐRELÉPÉS TÖRTÉNT!!!
- írta Trump a megszokott, sajátos stílusában vasárnap kora reggel a Truth Social platformon, de a részleteket nem osztotta meg.
Bár eddig egyik ország sem publikálta hivatalosan a tárgyalások részleteit, a kínai állami hírügynökség, a Hszinhua, a szombati megbeszéléseket "jelentős előrelépésnek" minősítette a konfliktus rendezésének irányában.
Amerikai részről Scott Bessent pénzügyminisztert és Jamieson Greer amerikai kereskedelmi főtárgyalót küldték Genfbe, hogy kínai partnereikkel egyezségre jussanak. A Guardian forrásai szerint a tárgyalások vasárnap is folytatódnak a két fél között.
Trump áprilisban vezetett be széleskörű vámintézkedéseket, amelynek jelentős részét hamar felfüggesztette, de Kínával szemben eszkalálódott a vámháború. Az amerikai elnök pár napja arról beszélt, hogy az Egyesült Államok a jelenleg amerikai részről érvényben lévő 145 százalékos vámmal megszüntette a kétoldalú kereskedelemben elszenvedett veszteségét, amely szerinte elérte az 1000 milliárd dollárt. Akkor azt nyilatkozta, hogy a kínai fél tárgyalást akar, mert a gazdasága komolyan megszenvedi azt, hogy nincs kereskedelem az Egyesült Államokkal.