Megdöbbentő tény: az Egyesült Államokban milliónyi ember fontolgatja, hogy egész életében dolgozni fog, és nem vonul vissza a nyugdíjas évekre.


Fedezze fel az élelmiszeripar legújabb trendjeit és innovációit a Portfolio Csoport által 2024-ben elindított kiemelkedő szakmai eseményen! Ez a rendezvény páratlan lehetőséget kínál a szakmabeliek számára, hogy találkozzanak, tapasztalatokat cseréljenek és inspiráló előadásokat hallgassanak meg. Ne hagyja ki ezt az exkluzív alkalmat!

A klasszikus nyugdíjas életkép, ahol idősek tóparti nyugágyakban pihennek, lassan átadja helyét az íróasztal előtt ülő, dolgozó nyugdíjasok képének. A Transamerica Institute nyugdíjkutatási részlegének friss jelentése szerint az amerikaiak milliói tervezik, hogy vagy meghosszabbítják teljes munkaidős foglalkoztatásukat, vagy nyugdíj mellett dolgoznak tovább, esetleg egyáltalán nem vonulnak nyugdíjba.

A nem önfoglalkoztató munkavállalók körében a megkérdezettek 36%-a úgy tervezi, hogy 70 éves korában lép majd nyugdíjba. Emellett a válaszadók 53%-a anticipálja, hogy nyugdíjas éveiben is aktívan dolgozni fog.

Catherine Collinson, az intézet elnök-vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a baby boomer generáció jelentős hatással volt arra a paradigmaváltásra, amelynek következtében a munka és a nyugdíj már nem tekinthető egymás kizáró tényezőinek.

Bár vannak, akik hivatástudatból dolgoznának tovább a hagyományos, 65 éves nyugdíjkorhatár után is, egyre több amerikai kényszerül átértékelni nyugdíjas terveit anyagi megfontolásból.

A megkérdezett munkavállalók közel 40 százaléka attól tart, hogy megtakarításaik nem lesznek elegendőek nyugdíjas éveikre.

A megtakarítások növelése egyre nehezebbé válik az utóbbi években tapasztalt folyamatosan magas megélhetési költségek miatt, amelyeket a Trump-adminisztráció kereskedelmi háborús törekvései csak tovább súlyosbíthatnak. A háztartások összes adóssága - beleértve a jelzáloghiteleket, diákhiteleket, autóhiteleket és hitelkártya-tartozásokat - 2024 végére rekordszintre, 18 000 milliárd dollárra nőhet. A New York-i Federal Reserve Bank friss jelentése rámutat, hogy a késedelmes fogyasztói hitelek aránya az utolsó negyedévben közel öt éve nem látott csúcsra emelkedett.

A munkavállalók körében megfigyelhető, hogy közel 40%-uk már felhasználta nyugdíj-megtakarításait, legyen szó kölcsönről vagy rendkívüli pénzfelvételről. A leggyakoribb indokok között a pénzügyi krízisek, lakásfelújítások, egészségügyi kiadások és hitelkártya-tartozások rendezése szerepelnek. Az aktív dolgozók 55%-a pedig azt nyilatkozta, hogy a pandémia és annak következményei miatt még mindig nem tudták teljesen helyreállítani anyagi helyzetüket.

A jelentés információi a Harris Poll által 2024. szeptember 11. és október 17. között lebonyolított online kutatásból erednek, amely során 6135, 18 évnél idősebb amerikai felnőtt válaszolt a kérdésekre.

Címlapkép forrása: Shutterstock, egyedi vizuális élményért.

Ez a dokumentum nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe a jogi feltételeket és információkat, mielőtt döntéseket hozna.

Related posts