Joe Biden megakadályozná a hatalmas acélipari fúziót.


Megakadályozná az Egyesült Államok a US Steel felvásárlását, Joe Biden már döntést hozott erről a The Washington Post értesülései szerint. A lépés jelentős hatással lehet az amerikai acélipar jövőjére és a nemzetközi üzleti kapcsolatokra - írta a Cnbc.

A The Washington Post két névtelen kormányzati tisztviselőre hivatkozva számolt be arról, hogy...

Biden elnök meg fogja akadályozni a japán acélipari óriás, a Nippon Steel 14,9 milliárd dolláros ajánlatának érvényesülését.

A Fehér Ház várhatóan már pénteken hivatalosan is nyilvánosságra hozza ezt a döntést.

A tranzakció jóváhagyására december 23-án került sor, amikor Biden elnök kezébe adták az ügyletet, miután az Egyesült Államok külföldi befektetésekkel foglalkozó bizottsága (CFIUS) nem tudott egységes állásfoglalásra jutni. Az elnöknek 15 nap állt rendelkezésére, hogy véglegesen eldöntse a kérdést.

A CFIUS korábban kifejezte aggodalmát a Nippon Steel által tervezett felvásárlás kapcsán, mivel az várhatóan a U.S. Steel termelési kapacitásának csökkenéséhez vezethet. Ez a helyzet komoly nemzetbiztonsági kockázatokat hordozhat magában. A bizottság értékelése szerint, ahogy azt a The Washington Post is megemlíti, a U.S. Steel esetleges termelésének csökkenése ellátási láncokban hiányokat és késedelmeket idézhet elő, amelyek különösen érzékeny iparágakat érinthetnek a nemzetbiztonság szempontjából.

Az aggodalmak eloszlatása érdekében a Nippon Steel kedden felajánlotta az amerikai kormánynak, hogy vétójogot kaphat a vállalat acéltermelésének bármilyen csökkentésével kapcsolatban. Emellett korábban több engedményt is tett, például ígéretet tett arra, hogy a U.S. Steel központja Pittsburghben marad, és az igazgatótanácsot amerikai állampolgárokkal töltik fel.

Az ügylet mögött álló támogató csoportban szerepeltek a U.S. Steel részvényesei is, akik áprilisban zöld lámpát adtak a tranzakció jóváhagyására.

Biden elnök azonban már korábban is kifejezte ellenérzését az ügylettel kapcsolatban. Márciusban egy hivatalos nyilatkozatban hangsúlyozta: létfontosságú, hogy a U.S. Steel egy olyan amerikai acélipari vállalat maradjon, amely hazai tulajdonban van és hazai üzemeltetésű. A felvásárlás ellenzői között van Donald Trump volt elnök is, aki a közösségi médiában fejezte ki nemtetszését.

Related posts