A kanadai állampolgárok soha nem tapasztalt mértékben hagyják el az Egyesült Államokat, és ezúttal ingatlanaik eladására is sor kerül.

Egyre több kanadai válik meg egyesül államokbeli, azon belül is floridai vagy arizonai nyaralójától, amelyet a politikai bizonytalansággal, az egyre gyengülő kanadai dollárral és a Trump-adminisztráció Kanada-ellenességével indokolnak.
A The Wall Street Journal nemrégiben arról számolt be, hogy az Egyesült Államok új vámokat vezetett be Kanadára, ami komoly aggodalmakat keltett. A hírek szerint a washingtoni kormány szankciókat tervez azokra a kanadai polgárokra, akiknek ingatlanjaik vannak az Egyesült Államokban. Az elnök folyamatosan utal arra, hogy Kanada esetleg a 51. államként csatlakozhatna, ami sokak számára már csak a végső csepp a pohárban.
A brókerek tapasztalatai alapján az ügyfelek egyre inkább aggasztónak találják a helyzetet, és sokan kifejezik, hogy a biztonságérzetük csökken. Főként attól tartanak, hogy a kormány esetleg megemelheti az ingatlanadót, amely a kanadaiak tulajdonában lévő ingatlanokat érinti. Ezen kívül a legújabb szabályozás, amely kötelezi a 30 napon túl az Egyesült Államokban tartózkodó külföldieket a kormányzati regisztrációra, szintén növeli a bizonytalanságot. Az emberek félnek attól, hogy ez utazási korlátozásokhoz vezethet, ami tovább fokozza a feszültséget.
David Altro, az Altro LLP ügyvédje, aki a határokon átnyúló ingatlanfinanszírozás területén tevékenykedik kanadai és amerikai irodákkal, megjegyezte, hogy 40 éves pályafutása alatt ilyen mértékű érdeklődésre még soha nem volt példa a kanadai eladók részéről, akik amerikai ingatlanjaikat kívánják értékesíteni. Korábban heti körülbelül két kanadai ügyfél kereste meg őt, akik vagy már eladták, vagy éppen árulják otthonaikat az Egyesült Államokban. Az utóbbi hónapokban azonban ez a szám drámaian megnövekedett, heti 20-30 ügyfélre emelkedve. Ennek hátterében az új törvények állnak, amelyek jelentős hatással vannak a kanadai ingatlanpiacra.
Manapság egyre gyakoribbá válik, hogy civileket tartóztatnak le vagy deportálnak anélkül, hogy konkrét bizonyítékok lennének a tetteik mögött. Ennek következtében sokan kényelmetlenül érzik magukat, amikor Amerikába utaznak. Volt, aki arról számolt be, hogy amikor franciául beszélgetett egy floridai boltban, egy járókelő odament hozzá, és azt mondta, hogy menjen vissza az otthonába, ahonnan érkezett.