Megszólalt a börtön falai között Czibere Attila, a diósdi kettős bérgyilkosság mögött álló figura.
Elege van a "hűvösből" a bűnözésből, a menősködésből és a maffiázásból Czibere Attilának, a diósdi kettősgyilkosság megszervezőjének, aki illegális olajlopáson alapuló üzletét védte két alvilági figura likvidálásával. Az egykori érdi vállalkozó könyvet is írt a történtekről, amelyben részletesen elővezeti a százhalombattai kőolaj-finomító megcsapolásának és a hozzá kapcsolódó gyilkosság történetét.
Exkluzív interjút adott a Blikknek Czibere Attila, egykori érdi vállalkozó, aki a diósdi kettős bérgyilkosság mögött áll. Jelenleg is börtönbüntetését tölti, miután 2005-ben meggyilkolt két férfit: a 43 éves F. Józsefet, közismert nevén Pipást, valamint a 28 éves K. Norbertet, akit Coloként ismertek. Az áldozatok életét az a zsarolás követelte, amely Czibere olajlopásra épülő üzleti tevékenységéből fakadt. A Százhalombattán működő hírhedt Koszi klán védelme alatt zajló nagyüzemi lopás miatt érzett fenyegetettség vezetett a tragikus eseményekhez, amelyeket Czibere maga irányított.
Az egykori érdi vállalkozó azóta könyvet írt a történetéről a Hidegre vagy hűvösre címmel, az interjúban erről is beszélt, és többek között elárulta, hogyan került szembe a törvénnyel, hogy csapolták meg a százhalombattai kőolaj-finomítót és, hogy miért a hírhedt Koszi klánt bérelte fel az üzleti zsarolás kivédésére.
2005. március 31-én Diósd külterületén brutális bűncselekmény történt: a Pipás néven ismert F. József és testőre, K. Norbert, akit Colosként is ismertek, több lövéssel életüket vesztették. Az események előzményei között szerepelt, hogy Pipás komoly anyagi hasznot remélt, miután zsarolta Czibere Attilát és P. Istvánt: 20 millió forintot követelt tőlük, hogy ne jelentsen fel őket a százhalombattai finomítónál végrehajtott üzemanyag-eltulajdonítás miatt. A zsaroltak, félve a következményektől, a Koszi-klán prominens tagjaiként ismert testvérpárra, Sz. Istvánra és Sz. Miklósra bízták a védekezést. Ők pedig bérgyilkosokat fogadtak fel a zsarolók kiiktatására: P. Sándor és K. Ferenc feladatuknak tekintették, hogy megakadályozzák Pipás és Colos további zsarolásait. Az akció során a bérgyilkosok elzárták a zsarolók autójának útját, és fegyverrel végeztek velük. A gyilkosok a fegyvereket a Dunába dobták, a gyilkosságért cserébe pedig 2,4 millió forintot kaptak. Az eset rávilágít a bűnözés világának sötét oldalára és a bűnszervezetek működésére.
A nádudvari gyökerekkel rendelkező Czibere azt állítja, hogy gyermekkora teljesen átlagos volt, szülei és testvérei mind szorgalmas, tisztességes emberek. Elmondása szerint, amikor elhagyta az országot, "rossz irányba fordult", kezdetben műszaki cikkekkel és ruházati termékekkel üzletelt, majd egy idő után belekerült a pénzhamisítás világába.
Később a fegyverek hangja már dörögni kezdett, és az események egyre inkább megvadultak körülöttem.
- emlékezett vissza az exkluzív börtöninterjú során.
Azt mesélte, hogy egész fegyverarzenálja volt: Skorpió mini géppisztolyok, AK47-sek, vállról indítható rakéták, pisztolyok, kézigránátok, mert szerinte akkor már "kellettek az önvédelemhez".
A könyvemben szereplő egyik érdekes anekdota, hogy a bébiszitterünk takarítás közben rábukkant egy skorpióra. Ő azonban azt hitte, hogy ez csupán a gyerek egyik játékfigurája, és gondolkodás nélkül a többi játék közé helyezte. Szerencsére, mielőtt még nagyobb baj történt volna, időben észrevettük a furcsa "játékszert".
Természetesen! A "idézte fel" kifejezés helyett használhatjuk a következő alternatívákat: - "felidézte" - "visszaemlékezett" - "újra megjelenítette" - "eszébe juttatta" - "emlékezett rá" Például: "Emlékezett rá, hogy..." vagy "Visszaemlékezett a régi időkre..." Ha szeretnél egy konkrét szöveget átfogalmazni, szívesen segítek benne!
A százhalombattai kőolaj-finomító megcsapolásának ötlete egy érdekes háttérrel rendelkezik. Az elmondások szerint a kezdeményezés a finomító belső kapcsolatai révén indult, lehetővé téve, hogy az érintettek ötleteket kezdjenek kidolgozni. Az első próbálkozások során sok kudarcot kellett átélniük, de végül sikerült kijátszaniuk a rendszert, mindezt azonban egy beépített ember segítségével tudták csak megvalósítani. Czibere a Blikknek nyilatkozva elárulta, hogy nem ők voltak az egyetlen csapat, amely ilyen tevékenységgel foglalkozott, hiszen rivalizáló bandák is akadtak a piacon. Éppen ezért elengedhetetlen volt számukra a védelem, amit a hírhedt Koszi-klán nyújtott nekik.
Amikor Koszi megfújta a sípot, azonnal körbetelefonálta a szövetségeseit. Az alvezérek azonnal mozgósították embereiket, és képesek voltak akár egy ezres, felfegyverzett alvilági sereg felállítására is.
- indokolta a választást.
Arról is mesélt az egykori érdi vállalkozó, hogy bár a rendőrség egy idő után felfigyelt rájuk és megindult a felderítés, voltak rendőri kapcsolataik, akik rendre figyelmeztették őket, így mindig a hatóság előtt járhattak néhány lépéssel.
Czibere emlékei szerint a diósdi kettősgyilkosság körülményei úgy alakultak, hogy az ítéletet Koszi hangoztatta el, míg neki a likvidálás megszervezése jutott. Czibere azt állította, hogy ő nyitott lett volna arra, hogy rendszeres kenőpénzeket fizessenek, ám Kosziék elvetették ezt az elképzelést. A húszéves börtönbüntetését töltő Czibere Attila úgy véli, hogy a 2006-ban letartóztatott Koszi az első öt percben máris feladta őt, ezért később mindent bevallott, amivel vádolták. Biztonsági megfontolások miatt magánzárkába került, ahol megtanulta az írás művészetét, és kijelenti, hogy a jelenlegi könyve mellett legalább tíz másik regény ötlete is foglalkoztatja.
Tisztességgel, szabálykövető rabként leülöm, minden balhét kerülök, elegem van a "hűvösből" és a bűnözésből, a menősködésből, maffiázásból
- ismerte be.