Kocsis Máté véleménye szerint a Tisza Párt ukrán kapcsolatai veszélyeztethetik az ország függetlenségét.


A Fidesz frakcióvezetője a Kossuth Rádióban folytatott beszélgetés során több érdekes témát érintett. Kiemelte, hogy véleménye szerint Ruszin-Szendi Romulusz, a volt vezérkari főnök, eltérő információkat osztott meg a NATO értekezletein, mint amit hivatalos jelentéseiben rögzített. Ezzel összefüggésben említést nyert a Magyar Péter által közzétett hangfelvétel is, amely további kérdéseket vetett fel. Emellett a frakcióvezető kitért arra is, hogy Ukrajnában két magyar állampolgárt kémkedés gyanújával tartóztattak le, ami szintén aggasztó fejlemény a közelmúltban.

Kocsis Máté a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában nyilatkozott, ahol a legutóbbi, csütörtökön nyilvánosságra hozott honvédségi jelentés kapcsán fejtette ki véleményét. Kifejtette, hogy véleménye szerint Ruszin-Szendi Romulusz, a korábbi vezérkari főnök, a NATO vezérkari főnöki értekezletein Magyarország nevében egészen eltérő álláspontot képviselt, mint amit az itthoni jelentésében rögzített.

A volt vezérkari főnök a közgyűlések jegyzőkönyvei alapján azt az ukránbarát álláspontot képviselte, amelyet minden felszólalásával megerősített, hiszen beszédeit a „Slava Ukraini!” (Dicsőség Ukrajnának!) felkiáltással zárta.

Ezekkel a lépésekkel egyértelműen nem teljesítette a mandátumát, és ellentmondott a háború lezárására, valamint a fegyverszállítások leállítására vonatkozó hivatalos magyar álláspontnak.

- hangoztatta a kormánypárti politikus. Kocsis Máté kiemelte, hogy a csütörtökön közzétett jelentést követően Magyar Péter "a média eszközeivel támadást indított" a Magyar Honvédség ellen. Rámutatott, hogy egy olyan hangfelvételt ismertetett, amelyet maga a honvédelmi miniszter is nyilvánosságra hozott, és amely a kormany.hu weboldalon is elérhető.

"A Magyar Péter által felhozott vádaknak "se füle, se farka" nem volt, ezt követően alig pár órával később az ukránok mindenféle bizonyíték nélkül azzal vádoltak két kárpátaljai magyart, hogy kémkedtek, és azon dolgoztak, hogy felmérjék az ukrán katonai erőt Kárpátalján" - hangoztatta a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője.

Megjegyezte, ezek ugyan súlyos vádak, de szerinte semmilyen bizonyíték nincs erre.

Van egy ukránbarát egykori altábornagy, akit a szakzsargon csak így emleget. Fennáll a gyanú, hogy szoros kapcsolatban áll az ukrán titkosszolgálattal, ami miatt az ő ügye külön figyelmet érdemelne.

- megjegyezte, és hozzátette, hogy az események sorozatának "teljesen egyértelmű" következményeként felmerül a gyanú, miszerint ez a kapcsolat nem más, mint Ruszin-Szendi Romulusz.

- emelte ki Kocsis Máté.

Kocsis Máté a műsorvezető kérdésére reagálva kifejtette, hogy véleménye szerint az ukrán ügy nem fogja ösztönözni a választókat Ukrajna gyorsított csatlakozásának támogatására, annak ellenére, hogy az ellenzék ezzel kapcsolatban optimista. Úgy véli, hogy a háttérben zavarkeltés áll, amit tipikus titkosszolgálati módszernek tart, és hangsúlyozta, hogy az ukránok ezt "propagandaügyként" használják. Kifejtette, hogy céljuk nyilvánvalóan az, hogy az Ukrajnával kapcsolatos kérdések Magyarországon zavaros megítélés alá essenek, így minden olyan taktika, amely gyengíti a szavazás hatékonyságát, kedvező számukra.

Kocsis Máté a két Ukrajnában letartóztatott magyar ügyéről kifejtette, hogy szerinte nincs lehetőség a védelmükre történő fellépésre. Ennek fő oka, hogy a konkrét vádak és bizonyítékok hiányában nehéz megítélni a helyzetüket.

Lehetséges, hogy ezek a kémkedés elleni akciók úgy zajlanak, hogy a nyilvánosságot teljesen kizárják, így a tényekről nem értesül senki. Ha viszont mégis történik kommunikáció, akkor elengedhetetlen, hogy világosan kiderüljön, mi is zajlott le: kik állnak a háttérben, mivel vádolják őket, és milyen bizonyítékok támasztják alá a vádakat.

- Kocsis Máté kifejtette véleményét, hozzáfűzve, hogy ez a helyzet még nem valósult meg, ami a Tisza Párt időzítését illetően is gyanúra ad okot ebben az ügyben.

Related posts