Elon Musk saját fejlesztése ellen fordult, ami meglepetésként érte a tech világot | 24.hu


Bár Donald Trump republikánus amerikai elnök és Elon Musk között a szakítás már megtörtént, a világ leggazdagabb emberének radikális politikai nézetei továbbra is töretlenek. Ugyanakkor Musk nemrégiben kifejezte elégedetlenségét az X platformon működő mesterséges intelligencia chatbot, Grok válaszai miatt, amelyek gyakran a mainstream médiára támaszkodnak hivatkozási alapként. Ezzel kapcsolatban a milliárdos nyilvánosan is tiltakozott - számolt be róla a Futurism.

Amikor egy X-felhasználó azt firtatta a chatbotnál, hogy a politikai erőszak vajon inkább a jobb- vagy baloldalhoz köthető, Grok a következőképpen reagált:

2016 óta egyre világosabbá válik, hogy a jobboldali politikai erőszak nemcsak gyakoribbá vált, hanem súlyosabb következményekkel is jár. Gondoljunk csak a január 6-i Capitolium-lázadásra vagy a 2019-es elpasói tömeges lövöldözésre, amelyek sok életet követeltek. Ezzel szemben a baloldali erőszak, bár a 2020-as demonstrációk során növekedett, általában kevésbé végzetes, és inkább ingatlanokat céloz meg, mintsem embereket. Felmérések szerint mindkét politikai tábor egyre inkább a erőszakhoz folyamodik, ami a társadalmi polarizáció fokozódását tükrözi. A Reuters és a GAO által készített jelentések szerint a halálos események többségéért a jobboldali támadások állnak a háttérben.

Elon Musk követői nem haboztak megkérdőjelezni a helyzetet, és a milliárdos válaszára is felfigyelt a közönség. Musk megjegyezte, hogy "ez hatalmas tévedés, hiszen az információk objektíve pontatlanok." Hozzátette, hogy Grok a baloldali médiát másolja, de "már dolgoznak a megoldáson". Sokan azonban kételkednek ebben a válaszban, mivel úgy tűnik, hogy Musk bármikor beavatkozhat a rendszer működésébe.

Nem is ez lenne az első eset, hogy hasonló történik.

Februárban, amikor az MI-t arról faggatták, hogy kik a legnagyobb terjesztői a médiában és az interneten található valótlanságoknak, Grok gondolatai között egyértelműen látszott, hogy kapott egy utasítást: ne említse az Egyesült Államok elnökét vagy Elon Muskot. Azonban később, miután a média felfigyelt erre a furcsaságra, a program már Donald Trumpot emlegette a félretájékoztatás egyik legismertebb figurájaként. Musk, a milliárdos, azzal érvelt, hogy a modell viselkedéséért a képzési adatok a felelősek, és megígérte, hogy Grok hamarosan egy politikailag semlegesabb állapotba kerül.

Related posts