Fantasztikus malőr Szlovákiában: egy magyar táblát annyira félreértelmeztek, hogy már szinte füstöl a hiba!


Pozsony aranykora: Bronzba öntött emlékek - és egy figyelemre méltó hiba, amit nehéz figyelmen kívül hagyni.

Léteznek olyan bakik, amelyek pusztán mosolyt csalnak az arcunkra. De aztán ott vannak a valóban megdöbbentő hibák, amelyek láttán csak csóválni tudjuk a fejünket – különösen, ha egy történelmi jelentőségű műalkotás szövegén csúszott el a dolog.

Szlovakia fővárosában, Pozsonyban egy rendkívül impozáns kulturális fejlesztést avattak október elején: a város történelmi központját ábrázoló bronz makettet, amely látványossága mellett, még a látássérültek számára is elérhetővé vált tapintható formában.

A makett a Vajanský-rakpart festői sétányán, közvetlenül a Café Propeller szomszédságában található, és Pozsony nevezetességeinek barokk stílusú replikáit vonultatja fel – ráadásul nem akármilyen történelmi időszakból merítve.

A város a 18. századi aranykor ragyogásában, Mária Terézia uralkodása alatt kel életre, amikor Pozsony koronázó városként élte fénykorát. A látogatók itt felidézhetik a múltat, miközben sétálgatnak a fenséges városfalak mentén. Megcsodálhatják a Prímás palota eleganciáját, a Szent Márton-dóm impozáns magasságát, valamint a Grassalkovich-palota történelmi jelentőségét, amely a szlovák történelem egyik meghatározó építménye.

A projekt mögött rendkívüli művészi és technológiai innováció rejlik. Az alkotás alapját egy 1913-ból származó gipsz makett képezi, amelyet a Pozsonyi Városi Múzeum bocsátott a művészek rendelkezésére. Ezt a makettet digitális formába öntötték, majd a modern 3D-nyomtatás, öntés és hegesztés technikáit alkalmazva alakították át végső, bronz formájú alkotássá.

Related posts