Felmentették azt az üzletembert, aki a hírek szerint Mexikóban keresett kriptovalutás csalók magyar gyanúsítottjairól tett közzé információkat.
A bíróság első fokon felmentette Goffát, azonban K. Géza nem hagyja annyiban, és fellebbez az ítélet ellen.
Goffa Norbert, a megkárosított SYDYG cég projektigazgatója kijelentette: „A Pesti Központi Kerületi Bíróság bírája szerint nem követtem el rágalmazást, mivel csupán a valóságot tükröztem. Az igazság az, hogy K. Géza ellen érvényes elfogatóparancsot adtak ki Mexikóban, ahol őt egy jelentős kriptovalutás csalás kapcsán vádolják.”
Majdnem egy éve számoltunk be arról, hogy a mexikói hatóságok elfogatóparancsot adtak ki egy magyar férfi és lánya ellen, akik hatmilliárd forintos kriptovaluta csalással gyanúsíthatók. K. Géza és lánya, Réka, a vádak szerint a SYDYG nevű vállalkozásnak okoztak jelentős kárt.
Emiatt a SYDYG vezérigazgatója feljelentést tett kint, itthon pedig magyar megbízottja, a cég projektigazgatója, Goffa Norbert fordult a nyomozóhatósághoz. Ezzel együtt a SYDYG első embere nyilatkozott az elfogatóparancsok kiadásáról, Goffa pedig megosztotta a cikket a közösségi médiában, ami miatt K. Géza rágalmazás miatt feljelentette őt a Pesti Központi Kerületi Bíróságon (PKKB).
Goffa egy korábbi írásában kifejezte, hogy megdöbbentőnek tartja, amikor K. Géza a rágalmazási per egyik tárgyalásán azt állította, hogy sosem adtak ki ellene körözést. Az ügy azonban új fordulatot vett, mivel a bíró közvetlenül felvette a kapcsolatot a mexikói hatóságokkal, akik megerősítették az elfogatóparancs létezését, és egyúttal azt is kérték, hogy a magyar hatóságok végre együttműködjenek velük az ügyben.
A június 20-án zajló bírósági tárgyalás során, az ítélet szóbeli indoklásában a bíró hangsúlyozta, hogy a körözés valóban érvényben van. Goffa Norbert emlékeztetett arra, hogy a bíró egyetértett azzal is, hogy a közösségi médiában közzétett posztom mögött mind magán-, mind közérdek áll. Ezt a pár nappal ezelőtti PKKB-n elhangzott beszélgetés kapcsán osztotta meg.
- Az előbbi az volt, hogy K. Géza engem mindenhol megvádolt, az utóbbi pedig az, hogy a károsultakat tájékoztattam a büntetőeljárásról. A bíró szerint jogosan léptem - folytatta a projektigazgató. Megjegyezte, hogy a tárgyaláson K. Géza ügyvédje olyan dolgokkal állt elő, minthogy Mexikó egy korrupt ország, meg hogy ez az ügy nem is igaz.
A bíró erre így nyilatkozott: nem foglalkozik azzal, hogy az ügy tényei valósak-e vagy sem, hiszen a lényeg az, hogy a mexikói hatóságok által kibocsátott elfogatóparancs érvényes. Ezt a kinti Interpol is megerősítette számára. K. Géza és ügyvédje továbbra is tagadták a vádakat, és bejelentették, hogy fellebbeznek az ítélet ellen - tájékoztatott Goffa Norbert.
A SYDYG jogi képviselője, dr. Kertész Gusztáv tavalyi nyilatkozatában kifejtette, hogy a rendőrség részéről nem tapasztalható előrelépés, és most ismét ezzel a megállapítással állt elő a Blikknek.
- Évek óta semmi sem előrehaladás nincs, de a szigorúnak tűnő nyomozati határidők csak a gyanúsítástól számítanak. Amennyiben az nincs, akkor a nyomozó hatóság addig vizsgálódik, amíg akar. Megértem, hogy a rendőrségen emberhiány van, és hogy emiatt irgalmatlan az ügyteher a nyomozókon, ez a kriptocsalás pedig egy bonyolult ügy. De azért az, hogy akár öt-hat évig is eltart egy nyomozás, azt már nagyon soknak tartom - jegyezte meg dr. Kertész.
Szerettük volna megtudni, hogy a rendőrök miként állnak a nyomozás ügyében, ezért megkerestük a Budapesti Rendőr-főkapitányságot. Kíváncsiak voltunk, történt-e hazánkban előrelépés a sikkasztás és más bűncselekmények elkövetésének gyanúja miatt folyamatban lévő eljárásban. A válaszukban jelezték, hogy "a BRFK a két ügyben sikkasztás bűntett gyanúja miatt folytat nyomozást. Eddig nem történt gyanúsítotti kihallgatás. Az eljárás körülményeire tekintettel sajnos bővebb információt nem tudunk nyújtani."
Emellett a rágalmazásért feljelentést tevő K. Géza véleménye is érdekelt volna minket. Tavaly nem értük el sem őt, sem az ügyvédjét. Most ismét kísérletet tettünk rá, ha válaszolnak, közreadjuk reakciójukat.