Hagyott mappa a vonatülésen: nem fogja elhinni, mi rejtőzik benne!


Mi történik, ha fordítva írjuk be a PIN-kódot a bankautomatába?

Egyre többen használják a közösségi közlekedést, ami a vonatokon és buszokon elhagyott tárgyak számának növekedésével jár.

A közlekedési csomópontokon, mint például a vasút- és buszállomások, az utasok által hátrahagyott tárgyakat a forgalmi irodákban regisztrálják, ahol a megtalálók leadják azokat. Az összegyűjtött holmik között a leggyakoribbak a mobiltelefonok, kulcsok, táskák, kabátok, pénztárcák, szemüvegek és fülhallgatók. Érdekesség, hogy a jegyvizsgálók, buszvezetők és takarítók néha egészen szokatlan tárgyakra is rábukkannak, mint például rollerekre, bakelitlemezekre, autóülés-magasítókra és plüsselefántokra. Ezek az információk a tavalyi statisztikákból származnak, melyeket a Szon is nyilvánosságra hozott.

A 2024-es év folyamán a vasúti járműveken 16 ezer, míg a buszokon közel 7 ezer elveszett tárgyat jegyeztek fel, így összesen körülbelül 23 ezer item került a nyilvántartásba. Ebből 12,5 ezer tárgy visszakerült jogos tulajdonosához, ami azt mutatja, hogy sokan még mindig nem léptek kapcsolatba a náluk maradt holmijukkal.

A legkülönlegesebb esemény egy kék mappa volt, amelyben 1,3 millió forint készpénz rejtőzött. A MÁV szóvivője arról számolt be, hogy ezt a jelentős összeget sikerült visszaadni annak a személynek, akié. Az ilyen helyzetekben, amikor a pénz mellett személyazonosító okmány is található, a tulajdonos azonosítása lényegesen egyszerűbbé válik.

A bankkártyák és hivatalos okmányok esetében, amennyiben a tulajdonos azonosítható, a kártyát a kibocsátó bankhoz, míg az okmányokat a kiállító hatósághoz juttatják el. A pénz általában valamilyen más értéktárggyal együtt kerül leadásra, és ha 1-2 napon belül nem jelentkezik érte a tulajdonos, akkor jegyzőkönyv készül az esetről.

Azok az összegek, amelyeket az utasok nem keresnek, vagy amelyek tulajdonosát nem lehet beazonosítani, a polgári törvénykönyv alapján a Magyar Államhoz kerülnek.

Related posts