Az Alteo elfogadta a biodiverzitás védelmét célzó stratégiát.

A jövő helyett a jelen gazdasági folyamatai kerültek középpontba – ezt a fontos témát járja körül a szeptember 4-i Sustainable World konferencia, ahol a fenntartható üzleti szférában működő hazai szereplők gyűlnek össze, hogy megosszák tapasztalataikat és ötleteiket.
Az Európai Unió biodiverzitási stratégiája világosan meghatározza, hogy 2050-re a globális ökoszisztémákat helyre kell állítani, és ezeknek ellenállóbbá, valamint védettebbé kell válniuk. Ezen irányelvek mentén a vállalat 2040-ig terjedő biodiverzitási stratégiájának középpontjában a telephelyek ökológiai állapotának megőrzése és javítása áll. A stratégia nem csupán az erőművek közvetlen környezetére összpontosít, hanem kiterjed olyan területekre is, amelyek földrajzilag távolabb helyezkednek el, és hatásukat tekintve nem közvetlenül kapcsolódnak az erőművekhez.
A telephelyek ökológiai fenntartását rövidtávon a telephelyek felmérésével és akciók kidolgozásával igyekeznek megvalósítani (pl.: beporzóbarát élőhely létesítése, alternatív csapadékvízgazdálkodási megoldások kiépítése és inváziós növényfajok állományának csökkentése), középtávon a telephelyek vízkockázatait csökkentő intézkedésekkel, míg hosszútávú terveik között szerepel a Hernád vízerőműveinek átjárhatósági vizsgálata és a monitoring.
A biológiai sokféleség megóvása érdekében a vállalat célja a társadalmi és környezeti értékek fokozása. Ezt városzöldítési kezdeményezések, valamint növény- és állatvilágra, illetve társadalmi-ökológiai aspektusokra összpontosító projektek révén kívánja elérni. Továbbá, a vállalat aktívan részt kíván venni a települések zöld infrastruktúrájának tervezésében. A telephelyekhez és azok környezetéhez kapcsolódó fajvédelmi projektlehetőségek feltérképezése is a terveik között szerepel, például a szélerőművek környezeti konfliktusainak feltárása, valamint a fokozottan védett fajok elterjedésének kutatása. Emellett a Tisza és Hernád vízgyűjtő területén vizes élőhely-rekonstrukciós lehetőségek felmérését is fontolóra veszik, továbbá a nap- és szélerőművek élővilágra gyakorolt hatásának részletes vizsgálatát is tervezik.
A hatásterületen kívüli természeti erőforrások, élőhelyek és tájak biológiai sokféleségének védelmét a Természet-helyreállításról szóló uniós jogszabály alapján a Hernád vízgyűjtőjén vízvisszatartási, hordalékszállítási és biodiverzitási projektek fókuszba állításával valósítják meg.