Bizonyítékot nyertek arra, hogy a halál után létezik élet.


A "szuperélelmiszerek" veszélyei: Az avokádó és más egészségesnek hitt ételek árnyoldalai

Az agyműködés az eddigi kutatások alapján 30 másodperccel éli túl a szívet. Ám a kutatócsoport, mely a brit Southampton Egyetem tudósaiból áll, megállapította, hogy az emberek legalább 3 percig érzékelik, hogy léteznek az agyműködés leállta után is. Azért nem tovább, mert a vizsgált személyek nem haltak meg végleg, visszatértek az életbe.

Azt mondták, hogy elhunytam.

A halálközeli élményeket kutató tanulmány során összesen 2060 brit, ausztrál és amerikai résztvevőt vizsgáltak, akik túlélték a szívleállást. A megkérdezettek negyven százaléka számolt be arról, hogy emlékekkel rendelkezik azokról a pillanatokról, amikor már hivatalosan halottnak nyilvánították őket. "A köztudattal ellentétben a halál nem csupán egy hirtelen esemény, hanem egy olyan folyamat, amely fordítható lehet minden olyan betegség vagy baleset után, ami a szív, a tüdő és az agy működésének leállását idézi elő. Ha megkíséreljük a szívleállás visszaállítását, de az nem sikerül, azt tekinthetjük halálnak" – nyilatkozta a kutatás vezetője, Dr. Sam Parnia.

A testemen kívül lebegtem

A páciensek mindössze 2 százaléka számolt be olyan különös élményekről, amikor úgy érezték, hogy testükön kívül lebegnek. Ezek az emberek azt állították, hogy felülről figyelték saját testüket, valamint az orvosok tevékenységét, akik a műtéti beavatkozást végezték rajtuk. Érzékeik teljes birtokában voltak, és élénken látták, hallották, mi zajlik körülöttük, még miután halottá nyilvánították őket. A megkérdezettek körülbelül fele azonban nem tudta felidézni a konkrét eseményeket; csupán arra emlékeztek, hogy egyfolytában szörnyen féltek. Különösen érdekes egy olyan páciens esete, aki a világ első tudományosan megerősített testen kívüli élményét osztotta meg. Az 57 éves férfi képes volt a legapróbb részletekig visszaidézni, mi történt vele, miután rövid időre meghalt. Emlékei rendkívül pontosan tükrözték a valós eseményeket, így egy újabb izgalmas fejezetet nyitott a halál utáni élmények kutatásában.

Azt gondolták, csupán egy képzelet szüleménye.

Sokan beszéltek már hasonló élményekről, és számos könyv is született az ilyen jellegű eseményekről, ám eddig hiányzott a tudományos bizonyíték, amely megerősítené azokat. Dr. Parnia hangsúlyozza, hogy ez rendkívül lényeges, hiszen eddig úgy véltük, hogy ezek az emlékek csupán hallucinációk vagy illúziók, amelyek a szív leállása előtt vagy a reszuszcitáció közvetlen időszakában keletkeznek, és nem valós emlékek arról az időszakról, amikor a szív már nem működött. Azonban egy 57 éves páciens esetében a tudat működése legalább három percig bizonyítottan fennállt a halál beállta után. Ez a megfigyelés teljes mértékben ellentmond annak a korábbi tudományos konszenzusnak, amely szerint az agyi aktivitás 20-30 másodperccel a szívleállás után megszűnik, és csak a sikeres újraélesztés következtében térhet vissza.

Mindenkinek megvan a saját hite, ami formálja a világképét és irányítja döntéseit. Van, aki a tudományra esküszik, mások a spiritualitásban keresik a választ. Vannak, akik a hagyományos vallások tanításaiban találják meg a békét, míg mások a természet erejében hisznek. Míg egyesek az emberi kapcsolatokban és a szeretetben látják a legfontosabbat, mások a személyes fejlődésre és önmegvalósításra helyezik a hangsúlyt. A hit sokféle formát ölthet, de mindannyiunkat összekapcsol az a vágy, hogy megértsük a minket körülvevő világot és helyünket benne. Ki miben hisz, az csak egy része a sokszínű emberi tapasztalatnak, ami gazdagítja életünket és kapcsolatainkat.

A tudat halála utáni működésének rejtélye régóta foglalkoztatja a kutatókat, és számos elmélet született ezzel kapcsolatban. Egyesek az agyban hirtelen emelkedő szerotoninszintet emelik ki, míg mások az oxigénhiányos állapotok hatásait vizsgálják, mint lehetséges kiváltó okokat. Ez a téma nemcsak a tudományos közösséget, hanem a spirituális és vallási gondolkodókat is mélyen foglalkoztatja. Számukra a halál utáni élet lehetősége nem csupán orvosi magyarázatok kérdése, hanem inkább a lélek örök létéről szóló bizonyíték. Az, hogy ki milyen nézőpontot képvisel, sokszor egyéni hiedelmeken és tapasztalatokon múlik.

Related posts