Az FBI-t megvető jövőbeli FBI-igazgató, akinek még Trump is a bolondok házába valóként emlegeti.

Donald Trump Kash Patel-t választotta az FBI következő igazgatójának.
Kash Patel gyűlölete egy nyakkendő miatt csúcsosodott ki a rendszer és a washingtoni elit, vagy ahogy ő hívja, a deep state iránt. Vagyis egy nyakkendő hiánya miatt.
Az 1980-as születésű férfi terrorellenes szövetségi ügyészként dolgozott, amikor 2016-ban hirtelen és váratlanul haza kellett utaznia Tadzsikisztánból, ahol egy Iszlám Államot érintő ügy miatt volt. Az akkor Washingtonban élő jogásznak huszonnégy órája volt, hogy egy texasi bíróságra érjen egy meghallgatásra, az úton, biztos, ami biztos, szólt a kollégáinak, hogy nincs nála nyakkendő, úgyhogy valaki vigyen neki a tárgyalóterembe, ahová az utolsó pillanatban fog beesni.
A bíró ezután kioktatta őt, haszontalan kormányzati dolgozónak nevezte, majd kirúgatta a kamarából. Az ügyből országos botrány lett, és bár Patel főnökei is dühöngtek házon belül, nyilvánosan nem álltak ki mellette. Patel ezt nem tudta megemészteni, kilépett.
A döntése nem véletlenül született meg. Patel, aki New Yorkban látta meg a napvilágot és ott is nőtt fel, sohasem találta meg a helyét az államigazgatás világában. Miután a Richmondi Egyetemen és a Pace Egyetemen jogi diplomát szerzett, az álláskeresés nem éppen zökkenőmentesen alakult. Egy ismerőse tanácsára Floridába küldte el az önéletrajzát a Miami-Dade megyei kirendelt védői irodához, és meglepetésére megkapta a pozíciót, így állami ügyvédként kezdhette meg pályafutását. Munkatársai szerint megbízható, normális szakember volt, aki jó, de nem kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Az évek során politikai nézetei fokozatosan jobbra tolódtak, egyre inkább konzervatív irányba haladva, ám pártpolitikai elköteleződéstől távol maradt.
A konzervativizmust otthonról hozta. Az indiai, gudzsaráti származású szülei Ugandából, Idi Amin rezsimje elől menekültek a 70-es években Amerikába, majd Long Islanden telepedtek le, egy fehér környéken, Garden Cityben. A gyerekeik már ott születtek, őket hinduként nevelték, templomba jártak, vallásosak voltak. 1988-ban a szülők szavazati jogot kaptak, és a republikánusokra voksoltak. Ebben szerepet játszott a hagyományőrző mentalitásuk, a kétkezi munka tisztelete, a személyes felelősség előtérbe helyezése és persze az Amerikai Álom megélése - Patel apja egy idő után pénzügyi igazgató lett egy repülőgép-csapágyakkal kereskedő multinál.
Térjünk vissza Kash Patel életpályájához: A pályakezdő jogász, aki a Miami-Dade megyei hivatal szolgálatában kezdte karrierjét, később egy floridai, szövetségi irányítás alatt működő védőügyvédi irodába lépett át. 2014-ben azonban jelentős váltásra került sor: Washington DC-be költözött, ahol szövetségi ügyészként folytatta tevékenységét, és az igazságügyi tárca nemzetbiztonsági részlegénél vállalt szerepet, mint terrorellenes ügyész.