Aranyásónak nevezték, de ez nem volt az oka annak, hogy ő lett a világ legvagyonosabb színésznője.


Csak kevesen tudják, hogy a Twister című film színésznője, Jami Gertz nemcsak színészként, hanem okos üzleti döntésekkel is hatalmas vagyonra tett szert. Gertz története így nem csupán egy színészi karrier felfutásáról szól, hanem arról is, hogyan épített ő és férje, Tony Ressler egy milliárdos vállalkozói dinasztiát. A pár nemcsak hollywoodi celebek, hanem sikeres sportcsapat tulajdonosok és filantrópok is lettek, miközben Jami Gertz vagyonát a filmiparon kívüli, okos befektetésekkel is megerősítették - olyan tehetős hírességeket lepipálva, mint Tom Cruise vagy Jennifer Lopez.

Az aranyásó kifejezés az utóbbi évtizedekben igencsak elterjedt a közbeszédben, és a jelentése ma már szinte mindenki számára világos: olyan egyéneket jelöl, akik párkapcsolataikban vagy szexuális kapcsolataikban anyagi előnyökért cserébe keresnek társakat. Nem meglepő, hogy a kifejezés, amely különösen a nőket sújtja, gyakran kerül elő, amint egy sikeres üzletasszony, influenszer vagy színész olyan párt választ, akinek jelentős anyagi javai vannak. Azonnal rásütik ezt a címkét, mintha nem lenne más lehetőség. Valójában azonban a legtöbb esetben szó sincs erről, hiszen sokan valóban a saját sorsuk alakítói, akik nem csupán a pénz miatt lépnek kapcsolatba másokkal.

Persze rosszindulatú emberek mindig vannak, így az sem meglepő, hogy Hollywood legtehetősebb színésznőjének is többször meg kellett már magyaráznia, hogy hatalmas vagyonát koránt sem csak az azóta milliárdossá vált üzletember férjének köszönheti. Sőt.

Jami Gertz, a Twister című film révén világszerte ismertté vált színésznő, nem csupán a szórakoztatóipar egyik különleges alakja, hanem a világ egyik leggazdagabb nője is. Vagyonát tekintve felülmúlja olyan hollywoodi ikonokét, mint Tom Cruise, Dwayne Johnson vagy Jennifer Lopez. Míg a legtöbb híresség karrierje a filmiparban szerzett jövedelmükre épül, Gertz története sokkal árnyaltabb. Az ő sikere nem csupán férje, egy milliárdos vállalkozó támogatásának köszönhető, hanem egyedi üzleti érzékének és sokoldalú tehetségének eredménye.

Gertz pályafutása kezdetén nem a vagyoni gyarapodásra vagy az üzleti világra összpontosított. A nyolcvanas években indult színészi karrierjében ő volt az egyik legismertebb tagja a Brat Packnek, egy olyan fiatal színészekből álló csapatnak, akik a korszak tinifilmjeiben tűntek fel. Olyan nevekkel dolgozott együtt, mint Robert Downey Jr. és Andrew McCarthy. A valódi áttörést számára a 1987-es "Fagypont alatt" és a kultikus "Az elveszett fiúk" jelentette, amelyek már szélesebb közönséget vonzottak. Hiába ívelt azonban felfelé filmes karrierje, az életében hamarosan egy új irányvonal kezdett dominálni, amelynek következtében a Daily Mail szerint...

A színésznő az 1980-as évek végén találkozott Tony Resslerrel, aki akkoriban egy befektetési banknál dolgozott. Az első találkozójuknak a rossznyelvű pletykák ellenére azonban nem voltak különleges anyagi céljai, hiszen Gertz akkoriban már annyira sikeres volt, hogy többet keresett, mint a férfi. A nő egy későbbi interjúban elárulta, annyival tehetősebb volt a kezdetekkor, hogy ő fizette ki a közös házukat és az első közös vakációjukat is - mindezt még azelőtt, hogy kapcsolatuk komolyabban elmélyült volna, így aligha lehet az előszeretettel használt aranyásó jelzővel illetni.

Ahogy a férfiakról szóló, korabeli elbeszélések is tanúsítják, Ressler és Gertz között azonnal különleges vonzalom alakult ki, amely szinte azonnal lángra lobbant. Érdekes módon a férfi az elején nem volt tisztában a színésznő karrierjével és filmjeivel, így nem mint híres színésznőre, hanem mint egy egyszerű, hétköznapi nőre tekintett rá. Emellett a nő családja sem támogatta a kapcsolatukat; ők inkább orvost vagy jogászt szerettek volna férjnek, de végül a színésznő a szívére hallgatott, és a saját érzéseit választotta.

Amikor Gertz és Ressler 1989-ben egyesítették életüket, a színésznő karrierje egy izgalmas új irányba indult. Közös vállalkozásaik során Ressler egyre inkább a pénzügyi szektor élvonalába került. A férfi az Apollo Global Management nevű magánvagyon-kezelő cég egyik alapítója volt, amely 1990-ben kezdte meg működését. Ezt követően, 1997-ben megalapították az Ares Managementet, amely szintén figyelemre méltó sikerrel indult. Napjainkra a vállalat annyira meghatározó szereplővé vált, hogy

Gertz, miután háttérbe szorította a színészi karriert, szoros kapcsolatokat alakított ki a hollywoodi iparági vezetőkkel. A szórakoztatóiparban való jártasságát sem hanyagolta el teljesen, és a Twister című film sikerét követően próbálkozott egy saját produkciós céget létrehozni Lime Orchard Productions néven. A cég 2007-es megalapítása azonban nem hozott túl nagy sikert, és az üzletasszony több millió dollárt vesztett az üzleten. Az egyetlen sikeres alkotás, amelyet készített, A kertész című film volt, amely Oscar-jelölést hozott a főhős Demian Bichirnek. A kudarcok ellenére Gertz nem adta fel, és az üzleti világban továbbra is próbálkozott újabb és újabb projektek keresésével.

Ressler és Gertz számára hamarosan aztán egy izgalmas lehetőség adódott: a sportvilág. Miután előbbi sikeresen elindította pénzügyi karrierjét, a pár - akik három gyermeket nevelnek együtt - újabb ambiciózus terveket kovácsolt. 2005-ben a Milwaukee Brewers baseballcsapat megvásárlásában vettek részt, majd 2015-ben, egy második esély révén,

Az Atlanta Hawks megvásárlásával a csapat nem csupán a sportágban való érvényesülését kezdte el megerősíteni, hanem olyan infrastrukturális fejlesztésekbe is belefogott, amelyek új távlatokat nyitottak meg a teljes együttes számára. A tulajdonosok létrehoztak egy impozáns, 90 ezer négyzetméteres edző- és sportorvosi központot az Emory Egyetemen, emellett modernizálták a csapat arénáját is. A felújítás költségeinek egy része közpénzekből került finanszírozásra, míg a legnagyobb előnyöket a tulajdonosok és a többi befektető élvezték.

A tulajdonosi szerep mellett Gertz lett a "nyilvános arc", mivel ő a média számára már nem volt ismeretlen hollywoodi szerepei miatt. Míg Ressler inkább a háttérben maradt, hogy üzleti ügyeit egyengesse. A sportcsapat irányítása nemcsak anyagi szempontból hozott hatalmas előnyöket, hanem lehetőséget biztosított számukra, hogy a szórakoztatóipar és a sportvilág között hidat építsenek, különösen Gertz szórakoztatóipari tapasztalatainak kihasználásával. A pár figyelmét az elmúlt évtizedben egyre inkább a filantróp tevékenységekre összpontosította. Az üzleti világban és a sportban elért sikerük mellett ugyanis a jótékonyságra is nagy hangsúlyt fektettek. A páros aktívan részt vesz különböző társadalmi kezdeményezésekben, saját alapítványaikkal próbálják segíteni a rászorulókat és a közösségeket.

A páros, mióta sikeresen megteremtette saját gazdasági birodalmát, fontos szerepet tölt be az iparági és társadalmi felelősségvállalásban. Bár sokan a szórakoztatóipari háttér miatt ismerik Gertz nevét, az ő története inkább egy példa arra, hogyan lehet a karrier mellett hosszú távon is eredményesen belefolyni a gazdasági és filantróp szerepvállalásba, ugyanis ezek együttesen repítették őt a leggazdagabb hollywoodi szereplők közé.

Related posts