A magyar lakosság csupán 7%-a gondolja úgy, hogy az egyházi eljárás elegendő a pedofilügyek kezelésére. A többség véleménye szerint szükséges lenne a rendőrség bevonása is a helyzet kezelésébe.


Egy friss felmérésből többek között az is kiderül, hogy mit gondolnak a magyarok a szószékről politizáló papokról, lelkészekről.

A magyarok többsége szerint az egyházakat érintő pedofilbotrányok, gyermekekkel szembeni szexuális visszaélés, illetve bántalmazás nem egyházi belügy, hanem a nyilvánosságra tartozik - derül ki a Publicus Intézet decemberi reprezentatív felméréséből.

A kutatás eredményei azt mutatják, hogy a magyar lakosság körében az egyházak iránti bizalom meglehetősen alacsony: a válaszadók csupán 19%-a véli úgy, hogy az egyházak kellő határozottsággal és hatékonyan lépnek fel a szexuális bántalmazások és pedofil ügyek megelőzésére, valamint a már bekövetkezett esetek kivizsgálására. A Fidesz szavazói között is megosztott a vélemény: 38%-uk szerint az egyház megfelelően cselekszik a megelőzés érdekében, míg 29%-uk éppen az ellenkezőjét gondolja.

A felmérés alapján a megkérdezettek 83%-a úgy véli, hogy az egyháznak és a rendőrségnek mindig együtt kellene működnie a vizsgálatok során. Ezzel szemben csupán 7% tartja elegendőnek, ha csak az egyházi eljárásra támaszkodnak.

A politizáló papok és az egyház államtól való függetlensége kapcsán elmondható, hogy a megkérdezettek 13%-a - a Fidesz szavazói közül is csupán valamivel több mint negyedük - tartja elfogadhatónak, ha egy lelkipásztor politikai véleményeket oszt meg a templom falai között. A katolikus egyházat a válaszadók 61%-a, míg a református egyházat 48%-a véli a Fidesz politikai partnerének.

Related posts