A Fradi egy újabb grandiózus kihívás előtt áll, hiszen a címvédőként ismételten Elek Gábor szintjére emelkedhet. A csapat történelmi pillanatra készül, és a szurkolók izgatottan várják, hogy mit hoz a jövő!


A Veszprém kézilabdacsapata magabiztos teljesítménnyel, kiütéses győzelemmel biztosította helyét a Magyar Kupa döntőjében.

Ma, szombaton kezdődnek a Bajnokok Ligája negyeddöntős összecsapásai, és izgalmas hír, hogy mindkét magyar csapat, a Győri Audi ETO KC és a Ferencvárosi TC női kézilabdacsapata is részt vesz a küzdelmekben. A Győr, mint a címvédő, a tavalyi döntős ellenfelével, a Ludwigsburggal lép pályára, míg a Fradi az egyik legnagyobb esélyes, a dán Odense ellen harcol a továbbjutásért. A csapatok oda-visszavágós párharcban mérik össze tudásukat, hogy elérjék céljukat: részt venni a júniusi négyes döntőben, amely ezúttal is a budapesti MVM Dome-ban kerül megrendezésre, és megküzdeni a 2024-2025-ös idény legfényesebb serlegéért. Izgalommal várjuk az összecsapásokat!

Mióta négyes döntős lebonyolítás van és negyeddöntős összecsapásokat rendeznek (2014) a legrangosabb kupasorozatban, azóta mindössze egyszer, a 2014-2015-ös idényben fordult elő olyan, hogy nem szerepelt magyar csapat a budapesti final fourban.

A Győr eddig nyolcszor, míg a Ferencváros csupán egy alkalommal jutott el a záró hétvégére. Mindössze egyszer történt meg, hogy mindkét magyar csapat a legjobb négy között szerepelt, ez pedig 2023-ban volt. Ekkor a népligetiek ezüstérmet, míg a győriek bronzérmet hoztak haza.

A Ferencváros másodszor lépne a budapesti négyes döntő színpadára, ezzel ismét különleges módon búcsúztatva trénerét.

Sokan emlékeznek arra, hogy nem is olyan régen, Elek Gábor vezetésének utolsó évében (2023) egy igazi sportsikert hozott a csapat. A sorozat negyeddöntőjének idegenbeli visszavágóján hatgólos hátrányból indultak, ám a csapat hihetetlen küzdeni tudásának köszönhetően végül hét góllal diadalmaskodtak a francia Metz ellen, aki a mérkőzés előtt sokkal esélyesebbnek tűnt. Ezzel a győzelmükkel történetük során először jutottak be a négyes döntős lebonyolításba, összesen hatodik alkalommal (az eddigi évek: 1971, 2002, 2023 a fináléban, és 1996, 1997, 2001 az elődöntőben) a legjobb négy csapat közé.

Érdekességként említhető, hogy a győztes mérkőzés után a tréner bejelentette, elhagyja a klubot az idény végén. Végül azonban a távozása előtt egy Magyar-kupa-győzelmet, bajnoki címet és egy BL-ezüstérmet is szerzett, így méltó búcsút vett a fővárostól.

Az előző szezon során Allain Heine vezetésével a Fradi nem tudta megugrani a kihívást, hiszen a dán Esbjerg ellen a negyeddöntőben összesítésben ötgólos vereséget szenvedett el (55-49). Az aktuális erőviszonyokat figyelembe véve, úgy tűnik, hogy a magyar csapat most sem áll jobban az esélyek terén.

Ha alaposan megvizsgáljuk a Fradi idei teljesítményét, egyértelmű, hogy ott a helyük a legjobb négy között: minden sorozatban (kupa, bajnokság, BL) csupán egyetlen csapattól, a Metztől kaptak ki – ráadásul a franciáktól kétszer is. A csoport többi csapata nem tudta megállítani a népligeti együttest, így magabiztosan, második helyen léptek tovább a legjobb nyolc közé. A bajnokságban eddig csupán egyetlen pontot veszítettek, még ősszel a DVSC Schaeffler ellen, míg a kupát már sorozatban negyedik alkalommal hódították el, márciusban ismét megvédve címüket.

A rivális Odense számára már nem volt lehetőség a hasonló teljesítményre, hiszen a Győrt is felvonultató B csoportban a dán csapat a harmadik helyen végzett, mögöttük a dán Esbjerg és a magyar sztárcsapat helyezkedett el. Ennek következtében a dánoknak play off-körre kellett készülniük. Szerencsére nem kellett komoly kihívással szembenézniük, mivel az újonc svéd Storhamar volt az ellenfelük. Az Az első mérkőzés mindig különleges élményt nyújt, tele izgalommal és várakozással. Ez az a pillanat, amikor a kemény edzések és a felkészülés gyümölcsét elkezdjük learatni. A szívverésünk felgyorsul, ahogy a csapat tagjaiként belépünk a pályára, és a közönség zúgása szinte fizikailag is érezhető. Az első labdaérintés, az első futás és a csapat összhangja mind hozzájárulnak ahhoz az érzéshez, hogy egy új fejezet kezdődik az életünkben. Az ilyen mérkőzések nemcsak a győzelemről szólnak, hanem a barátságokról, a közös élményekről és a fejlődésről is. Mindezek miatt az első mérkőzés emléke örökre megmarad a szívünkben.en 13 pontos különbséggel diadalmaskodtak, míg a visszavágón négy góllal biztosították helyüket a következő fordulóban.

A két csapat csupán kétszer nézett szembe egymással a 2022-2023-as szezon csoportkörében, és az eredmények egyértelműen a zöld-fehérek fölényét mutatták. Az első találkozón négy góllal, míg a másodikon hárommal diadalmaskodtak. Azóta azonban mindkét együttes kerete jelentős változásokon ment keresztül, a Ferencvárosnál új edző is irányítja a csapatot. Ezért a korábbi összecsapások alapján nehéz lenne következtetéseket levonni, ám a múltbéli sikerek mindenképpen erősíthetik a magyar csapat önbizalmát. Ráadásul az is előnyükre válhat, hogy a második mérkőzést hazai pályán játszhatják, ami tovább növelheti az esélyeiket.

Ahogy a két évvel ezelőtti bravúr esetében, úgy most is búcsúzik trénerétől az FTC. Ahogy már fentebb említettük, két évvel ezelőtt Elek Gábor 15 esztendő után búcsúzott, Allan Heine is elköszön az idény végeztével. Mindent megnyert (kétszer Magyar Kupa, és egyszer bajnokság ) már a dán szakember a csapatával - egy kivételével, a BL-serleg hiányzik a sorból.

Ha a statisztikákra fókuszálunk, világosan látszik, hogy a rivális csapat fölényben van: a dán együttes eddig a legtöbb gólt szerezte, míg a Fradi csupán a 11. helyen áll. Emellett a hétméteresek, akciógólok és passzok mutatói is kedvezőbbek a rivális számára. A zöld-fehérek kapusai 34%-os hatékonysággal védik a kaput, míg a másik oldalon ez az arány csupán 28%. A büntetők hárítása terén is erősebb a Laura Glauser és Janurik Kinga alkotta duó. Mindezek alapján világosan kirajzolódik, hogy az Odense taktikája a gyors ellentámadásokra épít, így a Fradinak kulcsszerepe lesz az ellenfél játékának lassításában, valamint a támadások hatékony befejezésében. Emellett kiemelt figyelmet kell fordítaniuk a norvég támadó sztár, Deila Rushfeld kiiktatására, valamint Mie Höjlund gyors passzainak megakadályozására is.

A Győrnek könnyebb út vezet a négybe, a címvédésig meg sem állna

A címvédő, hatszoros BL-győztes (négyszeres finalista és elődöntős, háromszoros bronzérmes) Győr a tavalyi döntős ellenfelével, az új névvel szereplő, Faluvégi Dorottyát is soraiban tudó Ludwigsburg ellen játszik a final fourba kerülésért. Nem kérdés, hogy melyik együttes az esélyesebb, az idegenbeli találkozón is csupán 1,27-es odds van az ETO sikerére, míg a német csapat győzelméért majd öt és félszeres pénzt fizetnek a fogadóirodák.

A tavalyi döntő sem hozott különösebb izgalmakat, a győriek már az első félidőben ötgólos előnyre tettek szert, amelyet a lefújásig még tovább tudtak növelni, így öt év után visszahódították a serleget (30-24).

Összesen hétszer mérkőztek meg a felek, mindannyiszor a zöld-fehérek győztek. Legalább két góllal, de akadt olyan is, hogy 17 találat volt a két csapat közti differencia. Legutóbb február 16-án, a csoportkör 13. fordulójában találkoztak, akkor is könnyed, 13 gólos magyar siker született.

Kétség sem fér hozzá, hogy Per Johansson csapatának célja egyértelmű, főleg figyelembe véve, hogy a kupagyőzelem már nem elérhető, és a bajnokságot is a rivális Fradi vezeti - igaz, csupán egy ponttal. Tavaly a kupa- és bajnoki cím is kicsúszott a kezeik közül, a győriek pedig a Bajnokok Ligájára összpontosítottak. Így biztosra vehetjük, hogy idén is mindent meg fognak tenni a (hetedik) győzelemért. Nem véletlen, hogy a nyolc még versenyben lévő csapat közül a Rába-parti együttes az egyik legnagyobb esélyes.

A lövőstatisztikák terén egyértelműen az ETO áll jobban. Ha a büntetők és akciógólok számát nézzük, az ellenfél mutatói kiemelkedőbbek - sőt, a mezőny legjobbjai közé tartoznak. Viszont a hatékonyság szempontjából a Győr felé billenti a mérleg nyelvét. A legjobb védési mutatókat is a német kapusok produkálták, így százalékos arányban a Hatadoku Sako-Sandra Toft duó a leghatékonyabb - és ez a hétméteresek esetében is igaz.

A Ludwigsburg városában Viola Leuchter a legerősebb gólvágónak számít, míg a magyar csapatnál Dione Housheer keze dolgozik a legintenzívebben. Johanssonék figyelme Xenia Smitsre is irányulni fog, hiszen a német balátlövő felkészítő szerepe és védekezése kulcsfontosságú elemei a német csapat játékának.

Női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntője: A legjobb csapatok összecsapásának izgalma!

Az első mérkőzés mindig különleges élményt nyújt, tele izgalommal és várakozással. Ez az a pillanat, amikor a kemény edzések és a felkészülés gyümölcsét elkezdjük learatni. A szívverésünk felgyorsul, ahogy a csapat tagjaiként belépünk a pályára, és a közönség zúgása szinte fizikailag is érezhető. Az első labdaérintés, az első futás és a csapat összhangja mind hozzájárulnak ahhoz az érzéshez, hogy egy új fejezet kezdődik az életünkben. Az ilyen mérkőzések nemcsak a győzelemről szólnak, hanem a barátságokról, a közös élményekről és a fejlődésről is. Mindezek miatt az első mérkőzés emléke örökre megmarad a szívünkben.

Related posts